Stejné šance všem
Registrační číslo projektu: CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_061/0003057
Prioritní osa OPZ: 1.2 Rovnost žen a mužů ve všech oblastech, a to i pokud jde o přístup k zaměstnání a kariérní postup, sladění pracovního a soukromého života a podpora stejné odměny za stejnou práci
Cílová skupina: Ženy ohrožené na trhu práce (ženy, které pečují o dítě do 15 let a ženy 55 – 64 let)
Realizace: 01. 11. 2016 - 31. 10. 2018
Místo realizace: Valeč, Bochov, Žlutice
Kontakt: Ing. Zdeněk Mach, vedoucí projektu, telefon: 737 444 602
Cíl projektu
Komplexní podpora 60 žen při jejich návratu na trh práce, udržení v zaměstnání a podpora slaďování pracovního a soukromého života včetně zapojení zaměstnavatelů a vytváření podmínek usnadňujících cílové skupině pohyb na pracovním trhu byl zcela naplněn.
Popis aktivit
V rámci projektu byla vytvořena tři Centra pracovních příležitostí, první ve Valči, další v Bochově a ve Žluticích. Do projektu vstoupilo 69 osob, z toho 68 bylo podpořeno více než bagatelní podporou (40 hodin). V rámci rovných příležitostí byl zapojen také jeden muž. Pracovně osobnostní charakteristikou prošlo 68 z plánovaných 60 osob. Motivační kurz absolvovalo 67 osob, KROS 66 osob a KFFG 62 osob. Následovalo individuální poradenství 1458 hodin, které poskytoval realizační tým. Doplněno bylo odbornými konzultacemi v počtu 248 hodin. Jako netradiční forma podpory účastnic byla organizována setkání LADIEŚ clubu, který proběhl pětkrát. Následovalo odborné vzdělávání formou rekvalifikací a kurzů, při nichž si 38 osob zvýšilo kvalifikaci. Zorganizováno bylo 59 kurzů (56 osvědčení), nejčastěji řidičská oprávnění, účetnictví a daňová evidence, počítačové kurzy, asistentka-sekretářka, vizážistika, nehtová modeláž, florista, obsluha motorové pily a křovinořezu a další. Některé ženy byly podpořeny více kurzy, které na sebe navazovaly a vedly k získání pracovního uplatnění. Řidičské oprávnění usnadní mnoha ženám dojíždění za prací v rámci regionu. Nabyté zkušenosti z kurzů si ženy mohly ověřit při ochutnávkách práce, mini praxích a exkurzích u zaměstnavatelů. Cílem však bylo i uplatnění schopností na trhu práce, což se podařilo v průběhu projektu více než 55%. Veřejná podpora byla rozdělena mezi 7 zaměstnavatelů, kteří vytvořili pracovní místa pro účastnice z projektu. Dvě ženy zahájily OSVČ. V průběhu projektu byla poskytována přímá podpora formou příspěvků na cestovné, stravné nebo jiné náklady při účasti na kurzech nebo při vstupu do zaměstnání.
Všechny aktivity byly pro zúčastněné osoby zdarma, financované z OPZ a EU.